Wypożyczenie specjalistycznego pojazdu

lawety transportowe

Nie każdą firmę stać na wyposażenie się w niezbędne narzędzia mające za zadanie pomagać w przetransportowaniu ładunków zleconych przez klientów. Pomimo najszczerszych chęci nie każda firma będzie zdolna do odpowiedniego przygotowania się pod kątem transportu ładunku.

Różne wymagania transportowe

Dla zachowania stałości zleceń transportowych konieczne często jest, aby firmy transportowe posiadały odpowiednio sporą flotę pojazdów nadającą się do przewożenia różnego rodzaju ładunków. Możliwe jest też, że w sytuacji awaryjnej nasz klient będzie prosić nas o czasowe dopasowanie się do specjalistycznego transportu towarów. Nie zawsze daje to nam odpowiednie pole do manewru, jednak warto skorzystać z każdej okazji do wykonania usług transportowych, nawet w sytuacji gdy wydaje się nam że będzie to niemożliwe.

Wypożycz zamiast kupować

tir gotowy na zlecenia transportowe

Utrzymuj gotowość do wykonywania zleceń klientów

Bardzo popularnym trendem, szczególnie często stosowanym wśród małych firm transportowych, posiadających w swojej flocie od 1 do 5 pojazdów, najczęściej niewielkich dostawczaków o niewyspecjalizowanej zabudowie jest sposób zdobywania różnorodnych zleceń transportowych pomimo nieposiadania odpowiednich środków transportowych. Aby sprostać zadaniom takim jak transport leków, czy spożywczy transport produktów świeżych konieczne jest zachowanie przez cały czas transportu odpowiedniej temperatury. Służą do tego specjalistyczne chłodnie wyposażone w automatyczne termostaty i agregaty chłodnicze z własnym zasilaniem – utrzymują one temperaturę wewnątrz pojazdu na stałym, niezmienionym poziomie. Jest to konieczny warunek dla przewożenia produktów świeżych, mrożonych i leków.

Zakup takich pojazdów jest dość drogi - wykonywaniem naczepy na standardowym podwoziu zajmują się zwykle warsztaty wykonujące izotermy samochodowe. Istnieje też inna droga zdobycia takich środków – mianowicie wynajem długoterminowy. Duża część wypożyczalnia samochodów długoterminowa posiada w swojej ofercie nie tylko samochody osobowe ale również ciężarowe. Wybierając spośród ich oferty możemy dobrać odpowiedni pojazd do potrzeb naszej firmy i jednocześnie zaoszczędzić spore pieniądze na kupnie czy leasingu pojazdów transportowych.

Duże firmy też stosują wypożyczanie pojazdów długoterminowe

chłodnia samochodowa

Nieposiadanie specjalistycznego samochodu do transportu nie skreśla Twoich szans na zlecenie transportowe

Małe firmy wykorzystują szybkość i elastyczność do sprostania potrzebom rynku transportowego, gdzie coraz mniej zleceń opiera się na dużych, długich kontraktach, a coraz więcej nadaje jednorazowe zlecenia do których dostęp mają poszczególne podmioty. Daje to szeroki dostęp do produktów transportowych dla wszystkich zainteresowanych jednocześnie nadając silne znaczenie konkurencji cenowej.

Firmy transportowe chcące utrzymać swoją pozycję na rynku powinny również monitorować rynek zleceń transportowych i reagować na zapotrzebowanie kontrahentów, również tych z którymi nie mają podpisanych stałych umów na usługi.