Wynajem samochodu w Poznaniu

podróż służbowa terminal

Podczas pracy przy rozwijaniu kontaktów handlowych firmy transportowej oraz jej potencjalnych kontrahentów szczególnie ważne są podróże służbowe, często te dalekobieżne, wymagające długoterminowego korzystania z samochodu.

Samochód podczas podróży służbowej

Podczas podróży służbowej samochodem na duże odległości należy liczyć się z kosztami innymi niż spalanie benzyny, diety, oraz amortyzacja sprzętu samochodowego. Pamiętajmy, że podczas długotrwałej podróży pracownicy znajdują się ciągle w pracy, poza uposażeniem i dietą należą im się dodatkowe przerwy. W przypadku podróży, których czas przekroczy 8 godzinną dniówkę w rozliczaniu czasu pracy w delegacji dochodzą kolejne elementy związane z kosztami delegacji.

kierownica służbowy samochód

Wynajem samochodu czy skorzystanie z samochodu służbowego

Podczas dalekiej podróży służbowej warto ocenić jaki model podróży będzie dla nas bardziej opłacalny czy wygodniejszy. Podróże długoterminowe nie muszą wiązać się z pobraniem i korzystaniem z samochodu służbowego. O ile posiadanie własnego środka transportu podczas podróży jest wskazane o tyle podczas podróży do kontrahenta znajdującego się w dużej odległości od naszej firmy nie musimy korzystać z własnego środka transportu firmowego. Wybranie samochodu służbowego nie wiąże się z większymi kosztami dla kierowcy – przedstawiciela firmy. Firma wprowadza koszta podróży samochodem – zarówno amortyzacji sprzętu jak też paliwa i diety pracownika w koszta działalności. Jednak sama długotrwała podróż może wiązać się z pewnymi niedogodnościami dla pracownika. Dlatego wiele firm delegujących pracowników do dłuższych wyjazdów uzgadnia z nimi system łączony.

W takiej opcji podróż do miejsca docelowego odbywa się w 2 etapach – łączy ze sobą 2 środki transportu:

  • Dalekobieżne pociągi lub samolot – ten środek transportu umożliwia nie tylko szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne podróżowanie pracownika na miejsce spotkania. Współczesne środki transportu kolejowego umożliwiają podróże pomiędzy większymi miastami w sposób szybki i wygodny. Aktualnie trasy połączeń Premium podwalają na pokonanie dużej odległości – przez pół Polski w nieco ponad 2 godziny. Jest to nie do osiągnięcia w przypadku podróży samochodem.
  • Po dotarciu na miejsce czeka na pracownika zarezerwowany wcześniej samochód wynajęty od wypożyczalni. Korzystając z niego może szybko dotrzeć na miejsce docelowe, do kontrahenta czy hotelu.

Wynajęcie samochodu do podróży służbowej lub jej części jest dla firmy dużą oszczędnością. Biorąc pod uwagę średnie ceny połączeń kolejowych w granicach 100-150 złotych i ceny paliwa na poziomie 4,5 złotego za litr można w łatwy sposób obliczyć oszczędności na takiej podróży. W przypadku wynajęcia samochodu cena jest często bardzo atrakcyjna i wynosi w okolicach 40-80 złotych za dobę. Również rozliczenie wynajmu samochodu przez firmę może być korzystne w przypadku odpowiedniego zakwalifikowanie tego wydatku.

- Częste podróże samochodem służbowym to powiększone koszty amortyzacji sprzętu. Nawet leasingowane samochody szkoda jest serwisować czy zamieniać na nowe po kilku latach podróży handlowców. To główny powód dla którego w firmach często stosuje się podróże służbowe łączące wynajem samochodu na miejscu, oraz podróże pociągiem. – wypowiada się Marlena Jakubiak, pracownik biura księgowego.

podróż służbowa terminalZobacz więcej informacji na stronie: http://www.carforyou.com.pl/poznan/wynajem-dlugoterminowy