Mężczyzna prowadzący izotermę

dostawcza izoterma

Wiele jest rodzajów przedmiotów, które przyspieszają bicie naszego serca. Wiele jest również zdarzeń, które powodują niezapomniane wrażenia, zapadające w naszej pamięci na długie lata. Czy samochody z izotermą mogą przyspieszać bicie serca?

samochod dostawczyDługo można by wymieniać takie podmioty, jednak bez wątpienia jednym z tych, który ujmuje nasze dusze jest chwila, w której na parking obok sklepu wielobranżowego wjeżdża piękna, nowa izoterma, kierowana przez młodego i wysportowanego mężczyznę. Świat w jednej chwili staje w miejscu, wszystko inne przestaje się liczyć. Tylko on, jego izoterma i wzrok tysiąca kobiet obserwujących ten rytualny wręcz obrzęd wysiadania z tego pięknego pojazdu. Niesamowite doznania, przyspieszone tętno i wypieki na policzkach młodych dam sprawia, że warto zastanowić się nad zakupem tego nietypowego rodzaju pojazdu, który, pomimo że jego wyjściowym założeniem jest ochładzanie towaru, paradoksalnie sprawia, że towar rozgrzewa się do czerwoności, generując tak zwaną wartość dodatnią, wynikającą z przemieszczania się tego typu samochodem.

Więcej: http://www.coldcase.pl/izoterma/

Przygotowanie do podróży

Aby odpowiednio przygotować się do podróży służbowej z udziałem samochodu chłodniczego ważnym elementem jest odpowiednie dobranie się do prowadzenia pojazdu. W transporcie międzynarodowym, podobnie jak lokalnym obowiązują ograniczenia w czasie pracy. Kierowca samochodu ciężarowego nie może przekraczać w sposób ciągły 4,5 godziny jazdy, a cała dobra pracownicza kierowcy samochodu to maksymalnie 12 godzin.

Co jaki czas kierowcy robią przerwy?

wykres czasu pracy kierowcy

Fot: CSK.szczecin.pl

Zgodnie z obowiązującymi zasadami kierowcy zobowiązani są do przerywania jazdy po ciągłym przebywaniu za kierownicą przez 4,5h. Po tym czasie zalecane jest 1,5h przerwa w prowadzeniu pojazdu. Kierowcy zobowiązani są do rejestrowania swoich czasów przejazdu na tachografach. Aby transport odbywał się w sposób ciągły podczas jazdy kierowcy mogą się zmieniać, jednak może to nie mieć logicznego uzasadnienia. Drugi kierowca przerywając swój odpoczynek na półtorej godziny łamałby dobę pracowniczą. Dlatego częściej stosuje się zwyczajne postoje, niż zamiany. Do zmiany kierowców na trasach międzynarodowych dochodzi w przypadku rozlokowania kierowców na trasach różnych pojazdów, oraz przekazanie samochodu pod kierownictwo innego kierowcy, gdy dotychczasowy zjeżdża po 12h pracy (z 2 przerwami w jej trakcie) na obowiązkowy min. 9h odpoczynek.

Samochody izotermiczne nie potrzebują specjalnego wsparcia, gdy zainstaluje się w nich agregaty chłodnicze.

Agregat z własnym zasilaniem zapewnia zachowanie stałej temperatury w komorze ładowniczej i stosowany jest na trasach dłuższych niż 10-12h. Sama konstrukcja skrzyni izotermicznej czy kontenera skonstruowana jest w sposób aby izolować wnętrze komory od czynników zewnętrznych, w szczególności temperatury. Dzięki temu agregaty na trasach lokalnych stosowane są głównie pomocniczo przy transporcie mrożonek i produktów głębokomrożonych.